VII WROCŁAWSKI MARSZ GOLGOTY WSCHODU

26 kwietnia 2019 r. w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu odbył się VII Wrocławski Marsz Golgoty Wschodu.

    Uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Bachowie wraz ze Sztandarem Szkoły rozpoczęła się  Msza św. koncelebrowana odprawioną w kościele garnizonowym pw. Św. Elżbiety pod przewodnictwem abp Józefa Kupny w intencji tych, którzy zginęli, polegli, zostali zabici, umarli na „nieludzkiej ziemi” oraz za Sybiraków i ich bliskich, sympatyków Związku o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i wszelkie oczekiwane łaski.

Bezpośrednio po Mszy św. nastąpiło powitanie na rynku wrocławskim uczestników marszu przez Wiceprezydenta Miasta Wrocławia i Prezesa Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu Eugeniusza Kuszka. Uczestnicy w kolumnie marszowej przeszli z Rynku wrocławskiego pod pomnik „Zesłańcom Sybiru” przy pl. Strzeleckim, gdzie odbyły się główne uroczystości patriotyczne upamiętniające męczenników „Golgoty Wschodu” – Zesłańców Sybiru.

 

Na zakończenie uroczystości został odczytany Apel Pamięci i oddana salwa honorowa. Przybyłe delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

 Podczas pobytu we Wrocławiu delegacja zwiedziła „Panoramę Racławicką” i udała się na spacer po wrocławskim rynku w poszukiwaniu krasnali.

Skład delegacji:

  • Bal Kamila
  • Gonet Paulina
  • Grab Wiktor

Opiekun:

  • Grzech Rafał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *