Z „ALICJĄ W KRAINIE CZARÓW” spotkaliśmy się WDK w Przemyślu

We wtorek 27 lutego uczniowie klas 0-III wybrali się do WDK w Przemyślu, by obejrzeć spektakl „Alicja w Krainie Czarów”. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody Alicji w jej podróży przez Krainę Czarów, gdzie raz sięga gwiazd, by za chwilę wejść przez maleńkie drzwi do króliczej nory. Jak to możliwe? Nasi uczniowie już znają sekret Alicji.

Po spektaklu dzieci udały się do sali zabaw. W tym wyjątkowym miejscu mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. pojazdów, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Znakomicie sobie poradziły. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów atmosferze.

Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń wróciły do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *